Buty

Idealne buty na lato? Tylko klapki!

Idealne buty na lato? Tylko klapki!

Rozpieszczające temperatury

Lato po raz kolejny zaskoczyło nas wszystkich swoimi temperaturami. No bo przecież kto mógłby się spodziewać, że w wakacje temperatura może wynosić powyżej 30 stopni Celsjusza? Na pewno nie my. I jak co roku musimy walczyć o przetrwanie i nieroztopienie się na tym piekarniku. W momencie, kiedy wszelkie możliwe wentylatory idą pełną parą, a my dalej topimy się, warto przemyśleć, czy aby nie zapomnieliśmy o odpowiednim dostosowaniu stroju do zastanych warunków? Po pierwsze warto ubierać ubrania dużo bardziej przewiewne lub jeżeli to tylko możliwe sukienki w jasne kolory, które nie będą ściągały na nas dodatkowych promieni słonecznych. Nie zapominajmy również o starym przysłowiu mówiącym o tym, że nie tylko szata zdobi człowieka. Ma ono w sobie sporo racji. No bo jak zmieniać swoją kreację bez dobrania odpowiednich butów? 

Hit tego lata

Sklepowe półki już w kwietniu były pełne wszelkiego rodzaju i typu obuwia stricte wakacyjnego, które ma być przede wszystkim pięknie wyglądającym na naszych stopach. Projektanci jednak swoje, a życie swoje. Dziewczyny po raz kolejny stwierdziły, że nie dadzą się narzuconej modzie i w tym roku dadzą swoim stopą nareszcie odpocząć. Prawdziwy zwycięzcą tego lata stały się… klapki damskie. Jeżeli możemy mówić o rozwiązaniu typu win-win to właśnie to obuwie takie jest. Dobrze dobrane klapki damskie mogą być zarówno mega wygodne i przewiewne, jak i piękne. Minęły czasy wszechobecnej gumy lub jeszcze gorszego plastiku, który nie tylko był nie wygodny, ale wręcz kaleczył nasze stopy i powodował, że nie ładnie pachniały. Obecnie na półkach sklepowych możemy znaleźć rozwiązania przygotowane jednakowo z myślą o wolnym dniu, pracy w biurze czy też miłym wieczorze. Dzięki dobrze dobranym materiałom oraz ozdobnikom klapki damskie podbiły w tym roku nie tylko plaże, ale coraz częściej można je spotkać również w miejscach bardziej oficjalnych. Myślę, że to dobra zmiana po wielu latach spędzonych w pełnym obuwiu, które nie koniecznie dawało sobie radę w trakcie wysokich temperatur. Nasze delikatne stopy nareszcie mogą odpocząć i cieszyć się słońcem nie tylko w trakcie urlopu. 

Na co zwracać uwagę?

Jeszcze parę lat temu wybierając się do butiku mogłyśmy liczyć tylko i wyłącznie na 3 lub góra 4 rodzaje klapek. Na szczęście te czasy bezpowrotnie minęły i dzisiaj możemy prawdziwie personalizować ten typ obuwia względem naszych potrzeb. Mowa tutaj zarówno o budowie i wyglądzie elementy utrzymującego klapki na stopie, jak i budowie podeszwy. Względem góry najważniejszy jest nie tylko wygląd, ale dobór takich materiałów, które będą po pierwsze nie raniły naszej stopy, a po drugie zapewnią odpowiedni przepływ powietrza. Podeszwy również przygotowywane są z różnych materiałów, a co najważniejsze przygotowane są z myślą zarówno o osobach lubiących płaskie spody, jak i te z lepszym bieżnikiem na zmienne podłoże. Wszystko zależy więc od naszych indywidualnych preferencji.